Język angielski dla najmłodszych

ZAPRASZAMY

na  lekcje z języka angielskiego

(prowadzone aktywnymi metodami)

dla dzieci od lat 2 do III klasy SP

zapisy od sierpnia 2015

 

CYKL LEKCJI ROZPOCZNIE SIĘ OD WRZEŚNIA 2015

  • TODDLERS Zajęcia dla maluszków (2-3lata) trwają po 30 minut i prowadzone są z udziałem ich rodziców/opiekunów
  • PRESCHOOLERS Zajęcia dla przedszkolaków (4-5lat) trwają po 45minut. Pierwsze tydzień zajęć z udziałem rodziców/opiekunów.
  • YOUNG LEARNERS:
  1. I klasa SP (możemy w skrócie oznaczyć YL1) 45minut
  2. II klasa SP (YL2) 60minut
  3. III klasa SP (YL3) 60 minut

W trakcie lekcji wykorzystuję następujące metody nauczania:

  • Metoda naturalna: mówię prostym językiem, z dużą liczbą powtórzeń (tak jak rodzice mówią do dziecka, ucząc je języka ojczystego)
  • Metoda komunikacyjna: stwarzam w grupie naturalne sytuacje sprzyjające wzajemnej komunikacji
  • Metoda reagowania całym ciałem: zapamiętujemy słowa i zwroty przy pomocy kojarzenia ich z ruchem i muzyką,
  • Metoda dramy: odgrywamy role w scenkach rodzajowych (np. sklep)
  • Metoda projektu:
  1. 1. W grupach najmłodszych wykonujemy szybkie mini prace artystyczne zgodnie z tematyką zajęć.
  2. W grupach starszych wykonujemy prace artystyczne w formie plakatu, książeczki, ulotki zgodnie z tematyką zajęć. Są to projekty grupowe i indywidualne.

 

Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu w małych grupkach:

TODDLERS i PRESCHOOLERS do 8 dzieci, a  YOUNG LEARNERS do 12 uczniów.

W trakcie zajęć dzieci używają  różnych rekwizytów, gier planszowych.

Czasami zdarzają się nawet małe eksperymenty!

 

UWAGA! Dużo śpiewamy i tańczymy.

Nasze lekcje to mnóstwo zabawy i śmiechu od ucha do ucha! 

ZAPRASZAMY OD WRZEŚNIA!

Prowadząca: Agnieszka Kublicka-Kowalewska

 

ZAPISY do 1.08.2015:

 Patrycja Szapiel – nr tel. 536 338 944 lub e-mail: profesorbodzio@gmail.com

Na Indiańskim szlaku – warsztaty – II dzień

WTOREK

Cecha indiańska: SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

 

7.00 – 8.15          Hala ma szuna –  Wyścig żab

8.15 – 8.30            Kuki, isto, nata – (gimnastyka)

8.30 – 9.00           Óta wayáta hwo? Masz dość jedzenia? (I śniadanie)

9.00 – 9.50           Mgebe e mesiri m’ga-ahu – zajęcia indiańskie I –

Strój indiański

9.50 – 10.00          Óta wayáta hwo?  (II – przekąska)

10.00 – 12.00        Szana ma ra Wyprawa indiańska – muzeum techniki

12.00 – 13 .00     Mgebe e mesiri m’ga-ahu – zajęcia indiańskie II –

– indiański kamień szczęścia, piosenki indiańskie

13.15 – 13.45           Óta wayáta hwo? (III – obiad)

13.45 – 14.00         Mgebe e mesiri m’ga-ahu – zajęcia indiańskie II –

– totem 

15.00 – 16.00        Thupi sewero – zabawy ruchowe                                

16.00 – 17.00       Bayani majalisar - Rozwiązanie zgromadzenia (gra indiańśka)

 

Kurs tańca użytkowego dla dorosłych

ulotka

 

PROPONUJEMY:

w soboty, zajęcia z tańca dla narzeczonych oraz małżeństw w grupach do 12 par.

Nauczymy Was:
– tańca użytkowego,
– podstaw walca,
– podstaw fokstrota.

SUPERSZYBKI KURS:

5 godz. (jedna sobota) – koszt 80,00 zł od osoby/narzeczeni 150,00 zł od pary,

SZYBKI KURS:

2×5 godz. (dwie soboty) koszt 150,00 zł od osoby/narzeczeni 280,00 zł od pary,

KURS PODSTAWOWY:

– 3 x 5 godz. (trzy soboty)
– koszt 220,00 od osoby/narzeczeni 400,00 zł od pary.
(Trzecie zajęcia przeznaczone są na przygotowanie układu tanecznego
walca na wesele – tzw. pierwszy taniec).

KONTAKT:

e-mail: uzytkowytaniec@gmail.com,

tel. 536333944
10% zniżki dla rodziców dzieci, które brały udział w naszej półkolonii oraz uczestników skondensowanych, weekendowych kursów przedmałżeńskich organizowanych przez parafię św. Krzysztofa w  Szczecinie!

Lista zwycięzców I etapu Konkursu „Patriotyczne Śpiewanie”

Zliczyliśmy wszystkie głosy jakie zostały oddane w naszym Konkursie (nie publikujemy ich, żeby nie sugerować Komisji, kto jest faworytem publiczności).
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM dziękujemy za udział – otrzymacie od nas dyplomy z podziękowaniem oraz pamiątkowe przypinki.
Ze zwycięzcami I etapu spotkamy się 18 grudnia o godz. 14.00 w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Szczecinie.
Przypomnimy sobie Wasze występy oraz poprosimy (trzy pierwsze miejsca) o finałową prezentację!
Do kolejnego etapu zostały zakwalifikowani następujący uczestnicy:
PP nr 50 w Szczecinie,
PP nr 51 w Szczecinie,
SP nr 59 w Szczecinie,
Sp 68 w Szczecinie – Krzysztof Grzebieniak,
Gimnazjum nr 18 w Szczecinie – Maria Śliwińska,
KLO w Szczecinie – Joanna Świłpa, Alicja Kisielowska, Paweł Jaracz, Zuzanna Pilecka, Piotr Błaszkiewicz, Maria Martinek,
XVIII LO w Szczecinie – Karolina Szewczuk,
XVIII LO w Szczecinie – Leila Al-Halawani,
ZSB w Szczecinie – Antoni Chmielnicki,
ZSB w Szczecinie – Łukasz Gątnicki,
ZS nr 1 w Choszcznie – Magdalena Zakrzewska
ZS nr 1 Choszczno – Maciej Radomiak
Komisja Konkursowa na tym etapie oceniać będzie (na podstawie zaprezentowanego wcześniej występu):
dobór repertuaru, sposób interpretacji utworu, kreatywność w prezentowaniu (rekwizyty, kostiumy, gesty, mimika twarzy), ogólny wyraz artystyczny.

GŁOSOWANIE w Konkursie „Patriotyczne Śpiewanie”

Informujemy, że głosowanie w Konkursie „Patriotyczne Śpiewanie” zostaje poszerzone o kilka możliwości.
Zatem o przejściu do drugiego etapu decydować będzie SUMA głosów oddanych przez:
1. sondę umieszczoną na stronie: www.profesorbodzio.edu.pl
2. sondę umieszczoną na stronie: http://szczecin.janski.edu.pl/index.php/oferta/uniwersytet-dzieciecy
3. polubienie filmu na stronie: www.youtube.com

Zachęcamy do głosowania!

W związku z chwilowymi problemami technicznymi umieszczamy nową sondę do głosowania na Waszych faworytów. Do 01.12.2014 do godziny 20.20 Sytuacja punktowa przedstawiała się w następujący sposób:

PP nr 50 – 19 głosów
PP nr 51 – 18 głosów
Martyna Paszkiewicz KSP – 8 głosów
Karolina Paszkiewicz KSP – 10 głosów
Zosia Gołębiowska KSP – 4 głosy
SP nr 1 – 1 głos
SP nr 20 – 1 głos
SP nr 59 – 29 głosów
Krzysztof Grzebieniak – 7 głosów
KLO – 23 głosy
Julia Kawecka – 4 głosy
Antoni Chmielnicki ZSB – 63 głos
Maciej Radomiak ZS nr 1 Choszczno – 59 głosów
Karolina Szewczuk 18 LO – 1 głos
Leila Al-Halawani 18 LO – 48 głosów
Łukasz Gątnicki ZSB – 104 głosy
Anna Haładyn ZS nr 1 w Choszcznie – 3 głosy
Magdalena Zakrzewska ZS nr 1 w Choszcznie – 27 głosów
Maciej Laskowski Gim. nr 18 – 2 głosy
Maria Śliwińska Gim. nr 18 – 16 głosów

Wszystkie ww. głosy zostaną doliczone do końcowego wyniku. Życzymy powodzenia!

A oto sonda na ostatnie 24 godziny głosowania!!! Każdy może zagłosować ponownie! Przypominamy – wszystkie głosy będą na końcu zliczone w jeden wynik!!! Więc głosujemy!!!!

-GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE-

Odkrywca świata

W ramach kierunku „studiów” Odkrywca świata spotkania podzieliliśmy na 4 grupy odkrywcze: sztuka, nauka, Szczecin, komunikacja. Zależy nam by w tym roku dostrzec to wszystko co mamy wokół siebie i zachwycić się tym, tak aby dzielić się swoimi odkryciami z innymi.
Młodych odkrywców zapraszamy zatem na spotkania o następującej tematyce:

  • 1. Zamiast kursu tańca – ABC parkietu.
  • 2. Zagraj: Jasia i (lub) Małgosię…
  • 3. A w teatrze, robią to tak…
  • 4. Mały chemik nie wysadzi świata.
  • 5. „Eureka” – to dopiero odkrycia…
  • 6. Komputer to narzędzie pracy.
  • 7. Zróbmy sobie mapę.
  • 8. Zdjęcie w takim miejscu, to jest gratka.
  • 9. Podpatrzymy przyrodę.
  • 10. Ludzie listy piszą, ale także…
  • 11. A tramwajem można…
  • 12. Babcia z dziadkiem tym jeździli?

Młody przedsiębiorca

W ramach kierunku „studiów” Młody przedsiębiorca przygotowaliśmy propozycję zajęć pokazujących jak w dzisiejszym świecie, od najmłodszych lat, można tworzyć własny biznes.
Młodych przedsiębiorców zapraszamy na spotkania o następującej tematyce:

  • 1. Gimnastyka umysłu – gry i zabawy logiczne.
  • 2. Skąd się biorą pieniądze?
  • 3. Jak działa bank?
  • 4. Czego mamy najwięcej i jak tym gospodarować?
  • 5. Jak to wszystko zapamiętać?
  • 6. Jaki jestem? – cała prawda o mnie.
  • 7. Zakładamy firmę.
  • 8. Czas na produkcję.
  • 9. Jak to sprzedać? – czas na reklamę.
  • 10. Dogadajmy się – współpraca z innymi.
  • 11. Poznajmy inne chwyty marketingowe.
  • 12. Sprzedajemy.